Loading

HAKKIMIZDA

Plantko Fide 1954 yılında Hollanda’da kurulmuş olup, yıllardır dünyanın dört bir yanına sağlıklı ve kaliteli birçok çeşit çilek fidelerini göndermektedir. Plantko Fide, Türkiye’de de 1993 yılında faaliyet göstermeye başlamış olup günümüze kadar büyüyerek, bugün sadece Türkiye’nin çilek fidesindeki pazar payının büyük bir kısmına sahip olmuştur. Bunun dışında Avrupa, Ortadoğu ve Eski Sovyet Ülkeleri’nde de oldukça faal bir firmadır.

Sizler için, ürün kalitesini en yüksek seviyeye çıkarmak  amacıyla Plantko Fide olarak, üretim merkezini, çilek fideciliği için iklim koşulları, kumsal toprak çeşidi ve rakımı dolayısıyla en elverişli bölge olan Kapadokya bölgesi olarak belirledik.

Ürünlerimizi uluslararası standartlara uygun koşullarda yetiştirmekteyiz. Her yıl, üretimin her aşamasında düzenli olarak Hollanda’nın çilek konusundaki en büyük ve en tecrübeli danışman grubu olan DLV tarafından ziyaret edilmekteyiz. DLV ve tecrübeli ekibimiz sizler içinişbirliği ve fikir alışverişi yaparakdünya standartlarında çilek fideleri yetiştirmeyi hedefler.